SWEA International
För medlemmar
SWEA i ett nötskal
SWEA in English
Tyck och tänk
Medlemsregistret
Medlemsförmåner
SWEA-produkter
SWEA-Nytt
SWEA Forum
Lediga jobb
Meddelande från Webbredaktionen
SWEA Kansli
Du måste vara inloggad med kanslibehörighet för att kunna se dessa sidor.

office (at) swea.org
Användarnamn
Lösenord
Netikett & skräppost
Sverigevädret
Sverigevädret
Aktuellt
[ 2010-03-09 ]
Månadens foto - mars
China town i Boston
[ 2010-03-05 ]
Ja må hon leva...
Ett stort och hjärtligt GRATTIS på födelsedagen önskar vi Sweor världen över vår grundare, Agneta Nilsson! Hon leve - Hipp, hipp, hurra, hurra, hurra, hurra!
[ 2010-03-01 ]
SWEA välkomnar nya RO
Läs om SWEAs nya regionordförande (RO) som börjar i maj
Till arkivet

Vad gör våra Sweor när dom inte jobbar med SWEA?Ja det är något vi vill veta mer om så skicka gärna ett kort reportage på 350-400 ord om vad just Du gör tillsammans med 3-5 bilder till oss på webjournalist (at) swea.org 

Helen Rennie-Smith
2009-12-10
Det har gått drygt ett år sedan Li Thornton tog över
 som webbredaktör för swea.org efter Helen Rennie-Smith. Vi vet att Li och resten av webbredaktionen har gjort ett fantastiskt jobb med SWEA Internationals webbplats. Men vad har Helen gjort under tiden?

 Läs mer >>>


Britta Armstrong2010-02-15
Trädgårddesign  och brödbaklektioner ägnar jag mig åt berättar Britta Armstrong med ett glatt leende.  Trädgård och brödbak är besläktade sysslor som båda blir bättre om de ägnas tid, tålamod, eftertanke och ett rågat mått passion, något som Britta har gott om! 

 Läs mer >>>